Sort by

✨PinkMcflurry (Danya)✨ has logged 24 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★½
Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nest

The Nest

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★
Edit this entry  
06
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Loves of a Blonde

Loves of a Blonde

1965
×
★★
Edit this entry