• Our Father

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★★

  • The Bubble

    ★½

  • Deep Water

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • Studio 666

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • We Need to Talk About Cosby

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The 355

    ★★

  • Death to 2021

    ★★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • The First Wave

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Attica

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½