• South Park: The Pandemic Special

  • Nomadland

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Louis Theroux: Selling Sex

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Greed

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Just Mercy

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

  • Us

    ★★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★

  • Booksmart

  • Long Shot

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • Light of My Life

    ★★★★

  • Official Secrets

    ★★

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • High Life

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • The Equalizer 2

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Thunder Road

    ★★★

  • Ready Player One

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★