Pipo has logged 10 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry