• Repo Man

    ★★★½

  • Songs from the Second Floor

    ★★★½

  • Miracle Mile

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Dirty Dancing

    ★★★½

  • Point Break

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • Assault on Precinct 13

    ★★★★

  • The Lost Weekend

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Rocky II

    ★★★

  • Rocky

    ★★★★

  • Only Yesterday

    ★★★★★

  • Rambo: First Blood Part II

    ★★½