Sort by

pippaadler has logged 14 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nina

Nina

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Edit this entry  
25
Orlando

Orlando

1992
×
★★★
Edit this entry  
23
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bright Future

Bright Future

2002
×
★★
Edit this entry  
17
A Separation

A Separation

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Border

Border

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
A Foreign Affair

A Foreign Affair

1948
×
★★½
Edit this entry  
09
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★½
Edit this entry  
03
Brothers of the Night

Brothers of the Night

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Metamorphoses

Metamorphoses

2014
×
★★
Read the review Edit this entry