Sort by

Pires90 has logged 547 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
X

X

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Intolerance

Intolerance

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Goddamned Asura

Goddamned Asura

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Anchor

The Anchor

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Big 4

The Big 4

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hell Dogs

Hell Dogs

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Apology

The Apology

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Simon of the Desert

Simon of the Desert

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nocebo

Nocebo

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Devs

Devs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
God's Crooked Lines

God's Crooked Lines

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
What Josiah Saw

What Josiah Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Project Wolf Hunting

Project Wolf Hunting

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
Margaux

Margaux

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Chalk Line

The Chalk Line

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Troll

Troll

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hunt

Hunt

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry