Sort by

Pires90 has logged 61 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hunt

Hunt

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Till

Till

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Killer

The Killer

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slash/Back

Slash/Back

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Warning: Do Not Play

Warning: Do Not Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★½
Edit this entry  
17
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Soft & Quiet

Soft & Quiet

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
8½

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ritual

Ritual

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry