• Squid Game

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★

  • The Lady and the Dale

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Outside the Wire

    ★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Enforcement

  • Tenet

    ★★

  • The Eight Hundred

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • Capone

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Midway

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Danger Close: The Battle of Long Tan

    ★★

  • Avengement

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Leaving Afghanistan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Us

    ★★★

  • Triple Frontier

  • Escape at Dannemora

    ★★★★

  • Overlord

  • Halloween

    ★★★

  • Kursk

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Peterloo

    ★★★★

  • Await Further Instructions

    ★½

  • The Cold Blue

    ★★★

  • The Image Book

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★★½

  • Death Wish

    ½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Unknown Soldier

    ★★★

  • Outrage Coda

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • A Prayer Before Dawn

    ★★★★½

  • Panfilov's 28 Men

    ★★★

  • Bad Ben

    ★★★

  • The Void

    ★½

  • Slow West

    ★★★★

  • Cold in July

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Stalingrad

    ★★★½

  • Black Box

    ★★★★½

  • Locke

    ★★★★

  • A Field in England

    ★★★★★

  • Mystery Road

    ★★★½

  • Cheap Thrills

    ★★★★

  • Twilight of the Yakuza

    ★★★

  • Resident Evil: Retribution

  • Policeman

    ★★★★

  • Red Hill

    ★★★½

  • Unstoppable

    ★★★★

  • Echo

    ★★★★★

  • Waltz with Bashir

    ★★★★★