Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Battle of Westerplatte

Battle of Westerplatte

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knightriders

Knightriders

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
True Crime

True Crime

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The 317th Platoon

The 317th Platoon

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Hill

Red Hill

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mystery Road

Mystery Road

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Little Loves

My Little Loves

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Juice

Juice

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Leaving Afghanistan

Leaving Afghanistan

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Pentagon Wars

The Pentagon Wars

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Question of Silence

A Question of Silence

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cotton Comes to Harlem

Cotton Comes to Harlem

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Policeman

Policeman

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengement

Avengement

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Martha

Martha

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rhapsody in August

Rhapsody in August

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
In Pursuit of Honor

In Pursuit of Honor

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Battles Without Honor and Humanity: Police Tactics

Battles Without Honor and Humanity: Police Tactics

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Get Mean

Get Mean

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Our Land

Our Land

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Above the Law

Above the Law

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Let It Ride

Let It Ride

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Outsider

The Outsider

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sand Pebbles

The Sand Pebbles

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borsalino

Borsalino

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Professional

The Professional

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Compañeros

Compañeros

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mercenary

The Mercenary

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry