RSS feed for Istvan
  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Lamp Life

    ★★★½

  • Arrow: Hitting the Bullseye

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Good Omens

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Ode to Joy

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Madonna and the Breakfast Club

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

  • IO

    ★★★

  • Vice

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Mary Queen of Scots

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • First Man

    ★★★★

  • Like Father

    ★★★½

  • Christopher Robin

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

    ★★★★

  • The Death of Superman

  • DC Super Hero Girls: Legends of Atlantis

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

  • The Post

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Craig Ferguson: Tickle Fight

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • Goodbye Christopher Robin

  • 2048: Nowhere to Run

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • The Mountain Between Us