RSS feed for Istvan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Moana

Moana

2016
×
Edit this entry  
17
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
Edit this entry  
17
Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
Edit this entry  
10
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
07
Arrow: Hitting the Bullseye

Arrow: Hitting the Bullseye

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Edit this entry  
02
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Madonna and the Breakfast Club

Madonna and the Breakfast Club

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Iliza Shlesinger: Unveiled

Iliza Shlesinger: Unveiled

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Sunset Limited

The Sunset Limited

2011
×
Edit this entry  
23
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
Edit this entry  
21
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Edit this entry  
17
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ode to Joy

Ode to Joy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
Edit this entry  
05
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Queen: Hungarian Rhapsody - Live In Budapest

Queen: Hungarian Rhapsody - Live In Budapest

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
Edit this entry  
16
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
Edit this entry  
07
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Edit this entry  
05
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Who Is Cletis Tout?

Who Is Cletis Tout?

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Edit this entry