Sort by

Julian has logged 45 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Action Point

Action Point

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ray Romano: Right Here, Around the Corner

Ray Romano: Right Here, Around the Corner

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hans Zimmer: Live in Prague

Hans Zimmer: Live in Prague

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry