• Bombshell

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Two Blue Stripes

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Satanic Panic

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • The Intruder

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Polar

    ★★½

  • Serenity

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Tag

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Stockholm

    ★★★★½

  • Blockers

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Private Life

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½