• Mortal Kombat

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Burn the Witch

    ★★★

  • Fear PHarm

  • Tenet

  • Host

    ★★★

  • Ava

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • His House

    ★★

  • Spree

  • 6 Underground

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Trick

  • VFW

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Blood Quantum

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Death of a Vlogger

    ★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Wretched

    ★★

  • Vivarium

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Brightburn

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Come to Daddy

  • Bliss

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • I See You

    ★★

  • Extra Ordinary

    ★★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Wounds

  • The Lodge

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★★

  • Polar

    ★★

  • Harpoon

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Head Count

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Overlord

    ★★★