Sort by

Locke. has logged 148 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Resurrection of Jake The Snake

The Resurrection of Jake The Snake

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kill Command

Kill Command

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Priest

Priest

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
Read the review Edit this entry  
17
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Earth vs. the Flying Saucers

Earth vs. the Flying Saucers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Scream Park

Scream Park

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Drive-In Massacre

Drive-In Massacre

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
TEKKEN

TEKKEN

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Forest

The Forest

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Nina Forever

Nina Forever

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stone Cold

Stone Cold

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Extraterrestrial

Extraterrestrial

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
PWG Ernest P. Worrel Memorial

PWG Ernest P. Worrel Memorial

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
PWG: All Nude Revue

PWG: All Nude Revue

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
PWG: Uncanny X-Mas

PWG: Uncanny X-Mas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
PWG: Free Admission (Just Kidding)

PWG: Free Admission (Just Kidding)

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Unlimited: Animal Instincts

Batman Unlimited: Animal Instincts

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry