Sort by

Locke. has logged 97 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trick

Trick

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Harpoon

Harpoon

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twisted Nightmare

Twisted Nightmare

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Braven

Braven

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Head Count

Head Count

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Colossal

Colossal

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nekrotronic

Nekrotronic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Revolt

Revolt

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Berserker

Berserker

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Ranger

The Ranger

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
Read the review Edit this entry  
25
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monster House

Monster House

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Coraline

Coraline

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
Read the review Edit this entry  
05
Kill List

Kill List

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Child's Play

Child's Play

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vampires

Vampires

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry