stef has logged 304 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
14
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Adore You

Adore You

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★½
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
That Moment: Magnolia Diary

That Moment: Magnolia Diary

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
R.L. Stine's Monsterville: The Cabinet of Souls

R.L. Stine's Monsterville: The Cabinet of Souls

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Beastly

Beastly

2011
×
Edit this entry  
10
Spinners

Spinners

2014
×
Edit this entry  
09
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Stevie Nicks: Through the Looking Glass

Stevie Nicks: Through the Looking Glass

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry