anokmusician has logged 46 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
28
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Gnome Alone

Gnome Alone

2017
×
★½
Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry