Sort by

PJ Evans has logged 18 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Norm Macdonald: Nothing Special

Norm Macdonald: Nothing Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burden of Dreams

Burden of Dreams

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Louis Theroux: Louis and the Brothel

Louis Theroux: Louis and the Brothel

2003
×
Read the review Edit this entry