Sort by

Pj k has logged 31 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Colour Out of Space

The Colour Out of Space

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
Edit this entry  
12
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zama

Zama

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vice

Vice

2018
×
Edit this entry  
01
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry