PJ has logged 14 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon

The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon

2008
×
Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry