Sort by

Patrick has logged 10 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
24
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Fear

Fear

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stan Lee's Mutants, Monsters & Marvels

Stan Lee's Mutants, Monsters & Marvels

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry