Patrick has logged 14 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Tusk

Tusk

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry