Patrick has logged 27 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Futurama: Into the Wild Green Yonder

Futurama: Into the Wild Green Yonder

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
Futurama: Bender's Game

Futurama: Bender's Game

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Futurama: The Beast with a Billion Backs

Futurama: The Beast with a Billion Backs

2008
×
★★
Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Undone

Undone

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Contact

Contact

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Futurama: Bender's Big Score

Futurama: Bender's Big Score

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry