Sort by

Patrick has logged 16 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry