• Princess Mononoke

    ★★★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • The Father

    ★★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Southland Tales

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • L'Avventura

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Death to 2021

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★½