Sort by
  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

  • Babylon

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • The School for Good and Evil

    ★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Fabelmans

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Bones and All

    ★★★

  • White Noise

    ★★★★½

  • Not Okay

    ★★

  • The Most Hated Man on the Internet

    ★★★

  • Honor Society

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Persuasion

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Broker

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Men

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Mixtape

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Birds of Paradise

    ★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Judgement

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★½

  • The Card Counter

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½