Sort by

Cam has logged 135 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
10
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
The Queen

The Queen

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
18
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
13
First a Girl

First a Girl

1935
×
★★★½
Edit this entry  
11
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★½
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★
Edit this entry  
27
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Minions

Minions

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inhumans: The First Chapter

Inhumans: The First Chapter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry