• Lightyear

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Windfall

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Nocturne

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Host

    ★★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Hunt

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Grudge

    ½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Countdown

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Shadow of the Moon

  • Wrinkles the Clown

  • VFW

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½