• Voyagers

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Violation

    ★★½

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★★

  • Slaxx

  • Tenet

  • The Silencing

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Brightburn

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Pet Sematary

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

    ★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Honey Boy

  • The Farewell

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Overlord

  • Apostle

  • In Fabric

    ★★½

  • Green Book

  • High Life

    ★★★

  • Widows

  • Halloween

    ★★★½

  • Outlaw King

  • The Nightingale

  • The Predator

  • Suspiria

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Roma

  • The Meg

  • The First Purge

  • Ant-Man and the Wasp