• Squid Game

  • Malignant

  • green

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Annette

  • 200 Cigarettes from Now

  • Outside Noise

  • sandwich

    ★★★★

  • Save Ralph

  • i just wanna love you

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Shangri-La

  • Asphalt Shutters

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • perfectCondition((GENUINE))

  • it's easy

  • Long Toast

  • The Hand

    ★★★★

  • nothing hurts, and you won’t be

  • Puparia

  • Moments Like This Never Last

  • You Are Here

  • Love and Death in Montmartre

  • Short Vacation

    ★★★★

  • beta sessions (holophrasis.exe)

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • Lovers Rock

  • Still Processing

  • Empty Cul-de-sacs

  • Yours Truly

  • Strasbourg 1518

  • Pretend That You Love Me

  • Bath Tub

  • Digital Video Editing with Adobe Premiere Pro: The Real-World Guide to Set Up and Workflow

    ★★★★

  • Lily Chan & The Doom Girls

  • Bittersweet

  • Taipei Suicide Story

  • s01e03

  • Waiting

  • Distance Film

  • Shiva Baby

  • Days

    ★★★★

  • The Cloud in Her Room

  • Minari

  • Voices in the Wind

  • Spree

  • Ava's Dating a Senior!

  • Dissociative Amnesia

  • Happy Old Year

  • Dead Kids

  • Cleaners

    ★★★★

  • MUBI Ident

  • AI

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • It Feels So Good

  • Hair Love

  • Black to Techno

    ★★★★

  • John Denver Trending

  • Kiss of the Rabbit God

  • Anima

  • Midsommar

  • L'Observateur

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Slums

  • Bacurau

  • dead end

  • Avengers: Endgame

  • Persona