• Borat Subsequent Moviefilm

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

  • Da 5 Bloods

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • The Gentlemen

  • Charlie's Angels

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Knives Out

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • A Rainy Day in New York

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Stuber

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Fighting with My Family

  • Honey Boy

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Bohemian Rhapsody

  • They Shall Not Grow Old

  • Beautiful Boy

  • Suspiria

  • The Other Side of the Wind

  • The Favourite

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Cold War

  • Solo: A Star Wars Story

  • Behind the Curve

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Becoming Jessica Nigri

  • Hereditary

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Generation Wealth

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★