Ben has logged 23 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paris When It Sizzles

Paris When It Sizzles

1964
×
★★★
Edit this entry  
27
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hustler

The Hustler

1961
×
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hang 'em High

Hang 'em High

1968
×
★★★½
Edit this entry  
12
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Amy

Amy

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
04
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry