Sort by

smason has logged 35 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Destiny

Destiny

2012
×
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Scarecrow

The Scarecrow

2019
×
Edit this entry  
22
Sauce

Sauce

2017
×
Edit this entry  
22
Lover

Lover

2018
×
Edit this entry  
21
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read other review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brazzaville Teen-Ager

Brazzaville Teen-Ager

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Failure

Failure

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
King Candy

King Candy

2015
×
Edit this entry  
08
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Child's Play

Child's Play

2019
×
Read the review Edit this entry