Nikolas has logged 34 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Just Jim

Just Jim

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kids

Kids

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Catch Me Daddy

Catch Me Daddy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Dog

White Dog

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Double

The Double

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bug

Bug

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Live Freaky Die Freaky

Live Freaky Die Freaky

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stay

Stay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shangri-La Suite

Shangri-La Suite

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Horse

Dark Horse

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Child of Silent Winter

The Child of Silent Winter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Larry David: Curb Your Enthusiasm

Larry David: Curb Your Enthusiasm

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joshy

Joshy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry