Sort by
  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Remains of the Wind

    ★★★★½

  • Men

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Choose or Die

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Ox-Head Village

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Whole Truth

    ★★½

  • The Mole Song: FINAL

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Call

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • Antebellum

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • MOTHER

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Cuties

  • The Grudge

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½