Sara has logged 29 entries for films during May 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Edit this entry  
24
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Apple

The Apple

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Flirt

Flirt

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boo

Boo

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Closely Watched Trains

Closely Watched Trains

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rabies

Rabies

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Epidemic

Epidemic

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dilwale Dulhania Le Jayenge

Dilwale Dulhania Le Jayenge

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Child

The Child

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tabu

Tabu

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry