• House of Gucci

    ★★★★

  • Bingo Hell

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Prey

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • The Pink Cloud

    ★★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Searching for Anna May Wong

  • Mank

    ★★★★

  • The Superdeep

    ★★★½

  • A Creepshow Animated Special

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Make a Wish

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lost Girls & Love Hotels

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Basic Witch

  • Waffle

  • Sputnik

    ★★★★

  • The Last Dance

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • Pooka Lives!

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • My Valentine

    ★★★½

  • Sun Children

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Scare Me

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★

  • The Turning

    ★★★