Rob has logged 44 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★★
Edit this entry  
30
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Edit this entry  
29
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fallen

Fallen

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nun's Story

The Nun's Story

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Breathe

Breathe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Overboard

Overboard

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Europa

Europa

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Edit this entry  
12
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
02
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★½
Edit this entry