Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
01
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Dolittle

Dolittle

2020
×
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Howard

Howard

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Edit this entry