laird has logged 21 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Mi Vida Loca

Mi Vida Loca

1994
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fatal Instinct

Fatal Instinct

1993
×
Edit this entry  
24
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghost Fever

Ghost Fever

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
Read the review Edit this entry  
18
Bloody Parrot

Bloody Parrot

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Corruption of the Damned

Corruption of the Damned

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Necrology

Necrology

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadly Illusion

Deadly Illusion

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blue Vengeance

Blue Vengeance

1989
×
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hook, Line and Sinker

Hook, Line and Sinker

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
Edit this entry  
12
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gordon's War

Gordon's War

1973
×
Read the review Edit this entry  
11
House of Traps

House of Traps

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Drowning by Numbers

Drowning by Numbers

1988
×
Edit this entry  
07
Spellcaster

Spellcaster

1988
×
Edit this entry  
04
I'm Gonna Git You Sucka

I'm Gonna Git You Sucka

1988
×
Read the review Edit this entry  
02
Millionaires Express

Millionaires Express

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry