Sort by

laird has logged 18 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Daguerréotypes

Daguerréotypes

1975
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
Read the review Edit this entry  
20
Masked Avengers

Masked Avengers

1981
×
Read the review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Salvation!

Salvation!

1987
×
Edit this entry  
13
Nomads

Nomads

1986
×
Edit this entry  
10
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Supergirl

Supergirl

1984
×
Read the review Edit this entry  
03
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry