Sort by

laird has logged 13 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
The Passing

The Passing

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trance

Trance

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Born of Fire

Born of Fire

1987
×
Edit this entry  
13
Supernatural

Supernatural

1933
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ursula

Ursula

1961
×
Edit this entry  
11
Piranha

Piranha

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Milky Way

The Milky Way

1936
×
★★★★
Edit this entry  
07
Robowar

Robowar

1988
×
Read the review Edit this entry  
03
If You Could Only Cook

If You Could Only Cook

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry