Sort by

laird has logged 31 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Neon Bible

The Neon Bible

1995
×
Edit this entry  
29
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Stone Tape

The Stone Tape

1972
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Scanners: The Showdown

Scanners: The Showdown

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The 8th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 8th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Murder Among the Mormons

Murder Among the Mormons

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Scanner Cop

Scanner Cop

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bates Motel

Bates Motel

1987
×
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Cold Turkey

Cold Turkey

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scanners III: The Takeover

Scanners III: The Takeover

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Matilda

Matilda

1996
×
Edit this entry  
18
Final Score

Final Score

1986
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
17
Curtains

Curtains

1983
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scanners II: The New Order

Scanners II: The New Order

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
15
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Prom Night

Prom Night

1980
×
Edit this entry  
09
Bad Girls Go to Hell

Bad Girls Go to Hell

1965
×
Edit this entry  
09
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cats on Park Avenue

Cats on Park Avenue

1989
×
Edit this entry  
07
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tall Target

The Tall Target

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Runaway Nightmare

Runaway Nightmare

1982
×
Read the review Edit this entry  
03
Creep

Creep

2014
×
Edit this entry  
02
Silent Trigger

Silent Trigger

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Satan's Cheerleaders

Satan's Cheerleaders

1977
×
Read the review Edit this entry