Sort by

laird has logged 190 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Medusa Deluxe

Medusa Deluxe

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
Edit this entry  
24
Terminal USA

Terminal USA

1993
×
Edit this entry  
24
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venus

Venus

2022
×
Edit this entry  
21
Treasure of the Four Crowns

Treasure of the Four Crowns

1983
×
Read the review Edit this entry  
19
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
Read prior review Edit this entry  
15
American Gothic

American Gothic

1987
×
Read the review Edit this entry  
13
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Edit this entry  
11
De Palma

De Palma

2015
×
Edit this entry  
10
The Devil and Miss Jones

The Devil and Miss Jones

1941
×
Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Edit this entry  
04
Cafè Express

Cafè Express

1980
×
Edit this entry  
02
Deck of Cards

Deck of Cards

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Twice Dead

Twice Dead

1988
×
Edit this entry  
31
Zu: Warriors from the Magic Mountain

Zu: Warriors from the Magic Mountain

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Road House

Road House

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
Edit this entry  
27
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
Edit this entry  
24
Tough Guys Don't Dance

Tough Guys Don't Dance

1987
×
Read the review Edit this entry  
24
Stranded in Canton

Stranded in Canton

2005
×
Edit this entry  
21
Prey

Prey

2022
×
Edit this entry  
14
Sherman's March

Sherman's March

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jagged Edge

Jagged Edge

1985
×
Read the review Edit this entry  
03
Blind Detective

Blind Detective

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Dancing Outlaw

Dancing Outlaw

1991
×
Read the review Edit this entry  
30
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Stay Hungry

Stay Hungry

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twin Sitters

Twin Sitters

1994
×
Read prior review Edit this entry  
27
Twin Sitters

Twin Sitters

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
Edit this entry  
24
Ariel Phenomenon

Ariel Phenomenon

2022
×
Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Twinkle, Twinkle, Lucky Stars

Twinkle, Twinkle, Lucky Stars

1985
×
★★★
Edit this entry  
20
Hunk

Hunk

1987
×
Read the review Edit this entry  
17
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★
Edit this entry  
15
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
Edit this entry  
10
Watari, the Ninja Boy

Watari, the Ninja Boy

1966
×
Edit this entry  
10
The Hunted

The Hunted

1995
×
Read the review Edit this entry  
10
Master Ninja

Master Ninja

1984
×
Read the review Edit this entry  
09
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Slither

Slither

1973
×
Edit this entry  
06
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry