logan has logged 111 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
mother!

mother!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
24
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★½
Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Slow West

Slow West

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★½
Edit this entry  
23
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nine

Nine

2009
×
Edit this entry  
17
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★½
Edit this entry  
10
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Searchers

The Searchers

1956
×
½
Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Edit this entry