Sort by

cee has logged 142 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
Read prior review Edit this entry  
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Book Club

Book Club

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry