Sort by

Evan has logged 33 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Serenity

Serenity

2005
×
★★½
Edit this entry  
26
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Calvary

Calvary

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★½
Edit this entry  
24
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Transcendence

Transcendence

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Superman

Superman

1978
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blended

Blended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★½
Edit this entry  
05
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry