Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
El Conde

El Conde

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Colours: Red

Three Colours: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vieja viejo

Vieja viejo

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Three Colours: White

Three Colours: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
28
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chile '76

Chile '76

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Penda's Fen

Penda's Fen

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Celia

Celia

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry